Влада України попросила у Міжнародного валютного фонду (МВФ) замінити поточну кредитну програму stand - by на нову багаторічну програму. Про це говориться на сайті МВФ. "Президент Порошенко повідомив мене сьогодні, що українська влада попросила про нову багаторічну кредитну програму замість поточної stand - by", - заявила глава МВФ Кристин Лагард.

Нова схема повинна підтримати заходи макроекономічної стабілізації і широкомасштабні реформи на Україні, щоб забезпечити країні економічну і фінансову стабільність і відновлення стійкого зростання, говориться в повідомленні. 12 січня Нацбанк України повідомив, що золотовалютні резерви країни за станом на 1 січня 2015 року склали $7, 533 млрд. За даними Bloomberg, цей рівень є мінімальним, принаймні, з 2005 року. Україна знаходиться в глибокій рецесії з 2009 року. У 2014 році гривна подешевшала на 41 по відношенню до долара.

МВФ виділив Україні стабілізаційний кредит у розмірі $17 млрд, але в грудні попередив, що країні потрібні ще $15 млрд, щоб уникнути дефолту. Міжнародні кредитори пов'язують виділення грошей Києву з проведенням урядом масштабних економічних реформ.