Система страхування вкладів у світі. В Приватбанку діє одна з найсильніших систем страхування вкладів. Кожен клієнт банку може бути впевнений у збереження коштів, незалежно від стану економіки. Як же розвивалася система страхування вкладів у світі, і які правила страхування діють в різних країнах?

На даний момент не можна говорити про існування єдиної системи страхування для всіх держав, адже в кожній країні працює власна система, в деякі держави і зовсім не використовують страхування як інструмент захисту коштів. Мабуть, це відноситься до країн з високим рівнем життя і впевненістю у віці вкладених коштів банками.

Найстарішою і авторитетною системою страхування вкладів вважається американська система, яка працює більше півтори сотні років, починаючи з 1829 року. Фінансова криза під час Великої депресії показав, що ця система відмінно працює, тому вже на початку XX століття страхування депозитів стало обов'язковим атрибутом банків у більшості штатів США.

Рішення ввести систему страхування виявилося неймовірно вигідним для вкладників, оскільки до 30-х років XX століття в США сталася велика кількість масових банкрутств фінансових установ і якби не страхування - вкладники могли б залишитися без коштів. Таким чином, довіра до банків була б повністю загубленим і без того хитке в ті роки фінансовий стан держави могло б посилитися ще більше. Система Приват24 від Приватбанк Україна

Незабаром після кризи в США починає діяти національна система страхування депозитів, а в 1935 році на державному рівні приймають закон про початок роботи Федеральної корпорації страхування. Також в США діє страхування банків по штатах.

Американська система страхування вкладів вплинула на створення відповідних інститутів в інших державах. Зараз такі системи впроваджені в більш ніж 60 страх світу.

Як правило, страхування вкладів здійснюється за певною схемою. Страховці підлягають фіксовані суми і, залежно від економічного становища держави та розвитку банківського сектора ця сума може переглядатися раз на п'ять років. Деякі системи страхування, як, наприклад, у Німеччині, передбачають так зване «саморегулируемое страхування вкладів».

Найуспішнішою визнана змішана система страхування. Ця система гарантує допомогу держави банку в разі його неспроможності. Банку буде надана кредитна допомога від Нацбанку. Як розвивалася система страхування вкладів у світі

Приватбанк 24 -ваш інформаційний сайт