Найбільший український банк Приватбанк вводить тимчасові обмеження на здійснення окремих транзакцій з конвертацією гривні, а також на використання для інших транзакцій з конвертацією спеціальний картковий курс. На такі заходи фінустанова пішла із-за істотних відмінностей між офіційним курсом гривні і її ринковим курсом до іноземних валют.

"Деякі іноземні магазини при оплаті з гривневої картки конвертують гривни у валюту на своїй стороні (за моєю оцінкою, число таких операцій складає біля 1-3 загальної кількості). До кінця минулого року це призводило до того, що усі українські банки втрачали на цьому мільйони гривень щодня, продаючи валюту по заниженому курсу", - говориться в повідомленні в Facebook директора по інформаційних технологіях в Приватбанку Дмитра Дубилет.

Таким чином, відмічає фахівець, десятки тисяч українців влаштували бізнес на валюті: коли клієнт кладе на карту гроші, їде або, для прикордонних областей, йде за кордон, знімає в закордонному банкоматі валюту, повертається в Україну і продає на чорному ринку валюту з величезною маржей.

Через цю "діру" в Приватбанку, підкреслив Дубилет, як і у багатьох інших банків, йшла уся валюта. На ринку залишилося зовсім небагато банків, хто ще не побачив цю схему. Говорять, на їх карти в прикордонних областях йде ціле полювання", - говорить директор по інформаційних технологіях Приватбанку.

Він також додав, що з 5-го січня клієнти банку отримають можливість перекладати гроші з гривневої карти на доларову у розмірі $100 в день.

У зв'язку з цим банк прийняв ряд рішень. Зокрема, до 10-го січня клієнтам будуть возращены гроші, які вони втратили із-за такої подвійної конвертації. Окрім того, 3-го січня були заборонені будь-які транзакції, при яких конвертація гривни у валюти відбувається на стороні магазину.

"Ми рекомендуємо У зв'язку з цим банк прийняв ряд рішень. Зокрема, до 10-го січня клієнтам будуть возращены гроші, які вони втратили із-за такої подвійної конвертації. Окрім того, 3-го січня були заборонені будь-які транзакції, при яких конвертація гривни у валюти відбувається на стороні магазину.

"Ми рекомендуємо усім клієнтам, які розплачуються в магазинах, вибирати валюту, відмінну від гривни (наприклад, в PayPal це спеціальна галочка, в магазинах "на землі" продавці зазвичай запитують клієнтів, в якій валюті розплачуватися) ",, - радить Дубилет. усім клієнтам, які розплачуються в магазинах, вибирати валюту, відмінну від гривни (наприклад, в PayPal це спеціальна галочка, в магазинах "на землі" продавці зазвичай запитують клієнтів, в якій валюті розплачуватися)", - радить Дубилет.

Він також додав, що з 5-го січня клієнти банку отримають можливість перекладати гроші з гривневої карти на доларову у розмірі $100 в день.

"Уразливість полягає в тому, що курс платіжної системи набагато нижчий ринкового, ця різниця особливо істотна в даний момент. При авторизації 1586 UAH, платіжна система конвертує по курсу 15,86 і сума відшкодування емітента еквайєру виходить 100 USD. Ринковий курс ПриватБанку на даний момент дорівнює приблизно 19 UAH за USD. Списання з гривневого карткового рахунку відбувається в гривні (тобто 1586 UAH), а відшкодування - в доларах (100 USD) ", - прокоментував таку новину перший замголови правління Приватбанку.

За словами Гороховского, після цього банк вимушений був перейти на картковий курс для транзакцій в гривні. Згідно інформації на сайті банку, такий курс для долара складає: купівля 18,3 грн/$1, продаж - 19,305 грн/$1, для євро: купівля - 22,3 грн/$1, продаж - 23,4742 грн/$1.