Які депозити не підлягають страхуванню Більшість населення не мають ні найменшого уявлення про страхування банківських вкладів, особливостей страхування і отримання виплат у разі банкрутства банку, куди звертатися для відшкодування виплат і т.п. Так які банківські вклади підлягають страхуванню, а які - ні? Розберемо всі питання якомога докладніше.

Захистом депозитів населення в банках займається спеціальна організація - Агентство страхування вкладів (АСВ), його діяльність регулюється державним законом про страхування і самою державою.

Далеко не всі банки страхують вклади. Щоб захищати кошти клієнтів, банк повинен обов'язково мати спеціальну ліцензію Нацбанку. Деякі кредитні організації, особливо нові, можуть переводити гроші і випускати пластикові карти, але довірити заощадження таким організаціям можна. Краще завчасно пошукати інформацію про конкретний банк на сайті Агентства - там є список всіх установ, які підлягають страхуванню. Пропонуемо переглянути кредити від Приватбанк Україна.

Здавалося б, тут все просто - Агентство по страхуванню захищає всі депозити, що належать фізичним особам, незалежно від громадянства останніх. Страхуванню підлягають вклади, як в рублях, так і в іноземній валюті.

До об'єктів страхування відносять наступні види вкладів:

Строкові вклади;
Вклади до запитання;
Рахунки на банківських картах, в тому числі пенсійні та зарплатні;
Поточні рахунки.

Але є кілька видів вкладів, незахищених державою від можливих проблем банку або економіки:

  • Вклади на пред'явника;
  • Засоби для довірчого управління;
  • Знеособлені металеві рахунки (ОМС);
  • Грошові перекази.

Особливо пригнічують відсутність страховки у випадку з знеособленими металевими рахунками. Не секрет, що зберігати гроші у вигляді віртуальних дорогоцінних металів і отримувати прибуток із зростанням вартості дорогоцінних металів - набагато вигідніше звичайних банківських вкладів. Хоча це справа має масу ризиків і один з них - відсутність страхових виплат у випадку банкрутства кредитної установи.

Нещодавно банки страхували вклади до 200 тисяч грн., але у вересні цього року був прийнятий закон про збільшення суми до до 500 тисяч грн.. За словами експертів - це рішення викликане виключно інфляцією. Вклади понад мільйон - вже зовсім інша справа. Держава їх не страхує, але ви можете розділити суму на кілька частин і залишити в кількох різних банках під високий відсоток.

Якщо ж ви не хочете ділити суму на частини - краще вибирати максимально надійні банки з високими рейтингами, щоб бути в повній впевненості збереження коштів. Рекомендуемо переглянути депозити та кредити від ПриватБанк Україна