Долар подорожчає, якщо Україна не отримає фінансову допомогу, відмічають фінансисти.

Перший квартал поточного року стане не простим періодом для гривни, тому курс долара в цей час на міжбанку може досягати більше 20 гривен. Така думка Кореспондент.net висловив керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Ивченко.

На його думку, зокрема, тиск на гривну в січні продовжить робити знецінення євро, валют країн Східної і Центральної Європи, країн колишнього Радянського Союзу.

Посилення активності військових дій на Сході України плюс незначні об'єми золотовалютного фонду також будуть не на користь гривни, вважає експерт.

"Тому ми допускаємо, що січень і увесь перший квартал будуть непростими для національної валюти. Курс продажу долара на міжбанківському ринку в окремі дні січня може досягати відмітки 20,00 гривен і навіть вище. Проте в силу значної волатильности ринку курс у будь-який момент може повернутися назад до відмітки 19,00 гривен", - сказав Ивченко.
У теж час експерт відмічає, що стабілізувати ситуацію на валютному ринку може отримання зовнішньої кредитної допомоги і зниження геополітичної напруги навколо Донбасу.

"Якщо ці чинники діятимуть одночасно, то курс долара на міжбанку може знизитися впродовж 3 місяців до 15-16 гривен. Прогноз курс доллара 2015 в Україні, якщо ж діятиме один з вказаних чинників, то курс продажу безготівкового долара впродовж 3-х місяців може знизитися до 17 гривен", - додав Ивченко.

Як повідомлялося, на закритті міжбанківського валютного ринку у вівторок, 13 січня 2015 року, курс долара склав 16,12-16,37 гривен.